Zwiedzanie Krakowa z dziećmi

Kraków z pewnością jest jednym z tych miast w Polsce, które warto pokazać nie tylko odwiedzającym nas turystom z zagranicy, ale też najmłodszym. Nie brakuje w nim ciekawych miejsc związanych z legendami, tajemniczych uliczek, zaskakujących detali architektonicznych czy też urokliwych zakątków z pysznymi lodami, tradycyjnymi preclami i innymi smakołykami. Z drugiej strony — doskonale wiemy, jak ważna jest znajomość historii byłej stolicy kraju, a jednocześnie — że jest to także jeden z tych elementów wycieczek, które zazwyczaj nudzą najmłodszych. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę zwiedzania miasta, w której kryje się wiele atrakcji dla dzieci, a cała wyprawa prowadzi szlakiem tutejszych legend. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Kraków dla dzieci — zwiedzanie z przewodnikiem

Pamiętasz, jak w szkole podstawowej czy średniej jeździłeś na wycieczki, w których jednym z obowiązkowych punktów było zwiedzanie z przewodnikiem? Chyba mało kto dobrze wspomina tamte czasy. O ile oglądanie samych zabytków było jeszcze ciekawe, o tyle już niedostosowany do najmłodszych język czy scenariusz oprowadzania sprawiał, że po kwadransie wszyscy mieli dość. My postanowiliśmy to zmienić. Z myślą o dzieciach stworzyliśmy specjalną trasę zwiedzania Krakowa prowadzącą przez miejsca związane z małopolskimi legendami. Nasi goście poznają zatem Smoczą Jamę, w której przed wiekami rezydował Smok Wawelski, obejrzą jego ziejący ogniem pomnik, usłyszą o królu Kraku, poznają tajemnice wież Kościoła Mariackiego oraz dowiedzą się, czy wszędobylskie gołębie, z których znane jest miasto, na pewno są tylko zwykłymi ptakami…

Atrakcyjny plan wycieczki po Krakowie na miarę potrzeb najmłodszych turystów

Oprócz interesującej tematyki wyprawy w świat legend Krakowa pomyśleliśmy także o tym, aby nie zanudzić naszych najmłodszych turystów, jednocześnie pozostawić w nich pewien niedosyt i chęć do dalszego odkrywania Grodu Kraka na własną rękę, już w towarzystwie opiekunów. Dlatego też nasza wyprawa trwa zaledwie 2 godziny. Uważamy, że to wystarczającą ilość czasu, aby świetnie się bawić, nie znudzić, ale też — zdobyć odpowiednią porcję szkolnej wiedzy. Ze swojej strony chętnie podpowiemy, gdzie jeszcze można wybrać się na wycieczkę z dzieckiem i co mu pokazać w mieście, by zaspokoić jego głód wiedzy.

Wycieczka szkolna do Krakowa — zapraszamy na zwiedzanie uczniów z nauczycielami

Oferta zwiedzania Krakowa skierowana jest również do grup zorganizowanych — klas szkół podstawowych oraz średnich. Bardzo często naszymi Klientami są klasy maturalne, które przed zakończeniem edukacji odwiedzają Częstochowę, Kraków oraz pobliski Oświęcim. Dla wszystkich mamy interesujący plan zwiedzania nie tylko samego miasta, ale też otaczających go okolic — takich jak Ojcowski Park Narodowy. Ponadto możemy zaoferować trasy tematyczne: po mieście szlakiem patrona szkoły, wybranej postaci historycznej czy epoki. Wyprawa z nami może być także świetnym dodatkiem do przygotowań do egzaminu dojrzałości.

Zakochaj się w Krakowie dzięki opowieściom naszych przewodników z Aventur

Aventur tworzą przewodnicy z pasją, dlatego każda wycieczka jest dla nas szansą na to, aby pokazać Gościom, jak wiele ma do zaoferowanie to miasto. Doskonale wiemy, że to, co zachwyci jednych, dla innych niekoniecznie będzie atrakcyjne, dlatego wycieczki szkolne mają zupełnie inny plan zwiedzania po Krakowie niż małe dzieci, turyści zagraniczni czy też ci, którzy pragną zobaczyć Gród Kraka w stylu slow. Jeżeli jesteś zainteresowany znalezieniem przewodnika, który historię miasta ma we krwi, a swoją pracę traktuje jako powołanie — nie wahaj się. Zadzwoń — jeżeli nie odbieramy — oprowadzamy i na pewno do Ciebie oddzwonimy.